• Półkolonia zimowa ferie 2018

Aktualności

Kolonia Letnia 2018 REKREACYJNO-SPORTOWA!

KOLONIA W RYTERSKIM RAJU

 


Szanowni Państwo,

Z przyjemnością oddajemy w Państwa ręce letnią ofertę na rok 2018. W tym roku oferujemy Państwu oprócz znanej wszystkim Półkolonii, także 2 turnusy KOLONII letniej dla AKTYWNYCH!
Dzięki Państwu i zaufaniu, którym nas Państwo corocznie obdarzacie, jesteśmy w stanie stale się rozwijać i poszerzać naszą wakacyjną i zimową ofertę.
Jesteśmy pewni, że wspólnie stworzymy atmosferę, w której zrodzą się piękne i trwałe przyjaźnie, niezapomniane wakacyjne przygody!

Zapraszamy i do zobaczenia!

 

Kolonie z nami to:

 • wspaniała i niezapomniana przygoda bez wysyłania dziecka na drugi koniec Polski,

 • nauka samodzielności i adaptacji w nowych warunkach,

 • atrakcyjne i niepowtarzalne programy poznawcze, sportowe, rekreacyjne,

 • dużo aktywności na świeżym powietrzu i zabaw integracyjnych z rówieśnikami,

 • kameralne grupy i zaangażowanie w prowadzenie zajęć.

   

TERMINY

I TURNUS: 01.07-13.07.2018 ( zakwaterowanie 01.07 (niedziela) między godziną 17.00 -19.00 w Ośrodku Rekreacyjnym Ryterski Raj, Rytro 302. Odbiór dziecka 13.07 (piątek)  między godziną 17 - 19).


II TURNUS: 15.07-27.07.2018 (zakwaterowanie 15.07 (niedziela) między godziną 17.00 -19.00 w Ośrodku Rekreacyjnym Ryterski Raj, Rytro 302. Odbiór dziecka 27.07 (piątek)  między godziną 17 - 19).

 

 

Dla kogo?

Dzieci i młodzież od 7 do 15 roku życia

 

Położenie

OŚRODEK REKREACYJNY RYTERSKI RAJ położony jest w malowniczej miejscowości Rytro w Popradzkim Parku Krajobrazowym na południu Polski przy granicy ze Słowacją.

Widok z okien ośrodka rozpościera się na Jastrzębską Górę, na której znajduje się stacja narciarska ”Ryterski Raj”. Rytro to jedno z najpiękniejszych miejsc na Sądecczyźnie przyjazne dla miłośników pieszych i rowerowych górskich wycieczek, sportów zimowych, a zwłaszcza dla tych, którzy szukają ciszy, spokoju i kontaktu z naturą.

To wymarzone na zorganizowanie aktywnego i bezpiecznego wypoczynku dla dzieci i młodzieży.

Infrastruktura

Teren naszej bazy to Ośrodek Narciarski Ryterski Raj oraz Ośrodek Rekreacyjny Ryterski Raj, jest ogrodzony, monitorowany i dostępny tylko dla uczestników i kadry Półkolonii.

 

Ośrodek Rekreacyjny Ryterski Raj dysponuje odpowiednim zapleczem, dzięki któremu można organizować turnusy sportowe i przyjmować zorganizowane grupy dzieci i młodzieży przez cały rok. Posiadamy salę do bilardu, salę zabaw dla dzieci, stół do gry w ping-ponga. W pobliżu naszego ośrodka znajduje się basen, korty tenisowe, boisko sportowe oraz park linowy. Istnieje możlwość wynajęcia Hali Sportowej w Rytrze oraz zorganizowania białych i zielonych kuligów.

Idealne położenie naszego ośrodka, wśród ścieżek rowerowych i szlaków turystycznych daje duże możliwości do organizacji zajęć rekreacyjno-sportowych w terenie.

 

Wyżywienie

Śniadanie, dwudaniowy obiad, podwieczorek, kolacja, ogólnodostępne napoje.

Na kolonii Ryterski Raj śniadanie i kolacja oferowane jest w formie szwedzkiego stołu. W trakcie 4 posiłków serwowane są smaczne i różnorodne potrawy, a także uzgodnione wcześniej z rodzicami/opiekunami indywidualne diety: dietę beznabiałową, bezglutenową oraz cukrzycową.

 

Zakwaterowanie

Ośrodek Rekreacyjny Ryterski Raj. Pokoje 2-osobowe, 3- osobowe z łazienką.

 

Zajęcia tematyczne

Atletyka terenowa ,jsiłownia, jazda na nartach latem, snowtubing, dmuchany zamek, tradycyjne gry zespołowe, pływanie, wycieczki górskie i autokarowe- to tylko część atrakcji, które czekają na uczestników kolonii RYTERSKI RAJ 2017!

Zajęcia realizowane są w ramach grup wiekowych.

Program obejmuje

 • Jazdę na nartach latem- szkolenia na SkiTrain i rotondo Eni-Lift. Nauka nowych ewolucji narciarskich oraz doskonalenie już nabytych.

 • Snow tubing- czyli dmuchane koła- wspaniała zabawa, moc adrenaliny i dużo radości.

 • Atletyka terenowa

  Zajęcia rekreacyjno sportowe z zakresu gier zespołowych 

  Park linowy- korzystamy z parku linowego "Ablandia- Rytro"

 • Zajęcia wodne – odbywają się na basenie "Perła Południa". Pod bacznym okiem instruktora, dzieci będą miały okazję poznać lub doskonalić podstawowe style pływackie.

 • Zajęcia artystyczne-malowanie róźnymi technikami,zajęcia w plenerze,zajęcia z użyciem gipsu i gliny, zajęcia z rękodzielnictwa, majsterkowanie.

 • Zajecia taneczne-elementy tańca nowoczesnego, gry i zabawy przy muzyce, układanie własnych choreografii

 • Wycieczka górska- rozpoznawanie śladów i zwyczajów leśnych zwierząt, tworzenie zielnika. Uzcestnicy dowiedzą się także o tym, jak poradzić sobie w lesie, w jaki sposób posługiwać się mapą i kompasem.

 • Wycieczka autokarowa

 • Zajecia kolonijne-Są to zabawy rekreacyjne, zabawy na dmuchanym zamku, gry planszowe, tenis stołowy, bilard, piłkarzyki, ping-pong.

 • Zajęcia wieczorne- gry terenowe, zabawy drużynowe, ogniska, konkursy, karaoke, dyskoteki.CENA:1250 

ZALICZKA: 450

 

* Orgaznizator przewiduje zniżki dla rodzeństwa (- 50 zł na każde kolejne dziecko).

 

 


 

Cena obejmuje:

 • pełną realizację programu

 • sprzęt i materiały niezbędne do prowadzenia zajęć

 • zakwaterowanie w Ośrodku Rekreacyjnym Ryterski Raj w pokojach z węzłem sanitarnym

 • pełne wyżywienie ( śniadanie, obiad, podwieczorek, kolacje, napoje)

 • całodobową opiekę wykwalifikowanej kadry,

 • zaplecze medyczne

 • ubezpiecznie każdego dziecka na czas trwania turnusu,

   

 

Warunki uczestnictwa

Rezerwacja terminu równoznaczna jest z wpłatą zaliczki w wysokości 450zł. Pozostałą kwotę należy wpłacić najpóźniej na 7 dni przed rozpoczeciem planowanego turnusu.

 

Fundacja Żyj Aktywnie

ul. Królowej Jadwigi 34

33-300 Nowy Sącz

Nr konta: BANK BGŻ 33 203000451110000003049870

W tytule wpłaty prosimy wpisać: Imię i nazwisko dziecka, wybrany termin kolonii oraz numer kontaktowy.

Na 7 dni przed rozpoczęciem wybranego turnusu prosimy o wpłatę pozostałej części. 

 

W celu zapisania dziecka na Półkolonię uprzejmie prosimy o uzupełnienie karty kwalifikacyjnej i odesłanie na adres: biuro@akademia-narciarska.pl


 

NIEZBĘDNIK KOLONISTY

Prosimy o zaopatrzenie Uczestnika w wymieniony poniżej ekwipunek.•    skarpety narciarskie,

•    peleryna bądź kurtka przeciwdeszczowa,

•    ciepła bluza,

•    strój kąpielowy (obowiązkowo czepek!!, przybory do mycia, ręcznik),

•    buty sportowe (na zmianę, np. adidasy, trekkingowe, klapki),

•    czapka, bądź apaszka chroniąca przed słońcem,

          W ciągu pobytu dziecka na kolonii pogoda może być zmienna, należy zabrać wiec rzeczy lekkie i te na chłodniejsze dni. W przypadku młodszych dzieci warto jest również pamiętać o spakowaniu ulubionej zabawki lub przytulanki.

DZIECKO I PAKOWANIE
Najlepszą opcją jest samodzielne pakowanie się dziecka pod czujnym Państwa okiem: uczy samodzielności i odpowiedzialności a jednocześnie pozwala dziecku na zapoznanie się z zawartością walizki.
Ubrania mają dawać poczucie komfortu a nie ograniczać aktywność ruchową dziecka. Niewygodne, nowe czy niedostosowane do charakteru zajęć ubrania i buty często nie są używane przez dzieci, a bywa i tak, że w przypadku zgubienia, dzieci nie rozpoznają ich jako własne.
Lepiej spakować używanie rzeczy, których w razie zniszczenia lub pobrudzenia nie będzie Państwu szkoda – podczas zajęć dzieci angażują się w zadania, a nie zwracają uwagi na wartość ubrań, co może spowodować, że rzeczy zostaną nieodwracalnie zniszczone lub pobrudzone trawą, farbami czy błotem których nie da się sprać.

PODPISZ RZECZY
Każda rzecz przywieziona na kolonie, szczególnie przez młodsze dzieci, powinna być podpisana (na metce, specjalnej naklejce itp.). Niemal wszyscy kupujemy odzież w tych samych sklepach, więc odróżnienie od siebie i zwrot właścicielom pozostawionych kilku takich samych kurtek jest niemożliwe, o ile nie są one podpisane.
Mimo usilnych starań kadry, aby dzieci odbierały zagubione rzeczy, zawsze pod koniec turnusu pozostaje duża ilość okryć wierzchnich, czapek, bluz, portfeli.

KIESZONKOWE
Kieszonkowe na kolonii wydawane jest wyłącznie na: słodycze, słodkie napoje, lody ewentualnie pamiątki i kartki pocztowe. Według nas 5 zł kieszonkowego na dzień jest kwotą wystarczającą.
Wszystkie opłaty związane z realizacją programu i pobytem dziecka na kolonii są zawarte w cenie wyjazdu.


PODCZAS ZAJĘĆ OBOWIĄZUJE OBUWIE I STRÓJ SPORTOWY!!

Przed samym rozpoczęciem turnusu będziemy się z Państwem kontaktować telefonicznie.
Kierownik kolonii: Marek Grzegorczyk - 606 919 633.

ZAPRASZAMY!Smile

 

KONTAKT


Stacja Narciarska RYTERSKI RAJ

Adres: Rytro 302, 33-343 Rytro

Telefon: 602 696 593

E-mail: biuro@akademia-narciarska.pl

 


karta kwalifikacyjna kolonia 2018 0.08 MB karta kwalifikacyjna kolonia 2018